Ana Sayfam Yap | Sık Kullanılanlara Ekle | Mail 

     
   
   
YEMEKLER
Üye Girişi
En Çok Gezilenler
Kırmızı Mercimek Ezmesi Salatası
Bu leziz salatayı özel arkadaş menüsü için hazırlamıştım. Mercimek köftesine benzeyen bu salatayı denediğinizde vazgeçemeyeceğinizi düşünüyorum. Özellikle yoğurtlu sosu ile yaz..
Nişastalı Börek
Bu böreği bayram sabahı kahvaltı için misafirlerime yapmıştım. Sıcacık ikram edebilmek için sabah erkenden kalkıp yapmıştım. İkinci kez yapışımda yine misafirlerime, ama bu sefer...
Kağıt Kebabı
Bir yemek kağıda sarılıp, fırına girince bu kadar mı güzel olur? Bu kadar mı enfes kokar diyorum ve başka..
Bize Ulaşın
Çocuk Eğitimi
“Gitmek” Değil “Dolaşmak”
28.6.2010 - 15:35

İnsanları ziyaret ederiz, fakat onların evlerindeki oyuncak ve mobilyaları kendi evimize getiremeyiz. O halde neden bir oyuncakçıyı da dolaşıp/ziyaret edip oradan oyuncak almadan eve dönmeyelim ki?

  Böyle yerlerden ayrılmadan biraz önce çocuğunuza gidileceğini fark edeceği bir ön uyarıda –bazen de birkaç uyarıda- bulunmanız tavsiye edilir. Böylece o da kendini hazırlamaya başlar. “(Furkan) üç dakika içerisinde gitmemiz gerek” dersiniz. Süre olduğunda “Zaman doldu, ayrılma zamanı. Furkan, şimdi gitmeliyiz, buraya sadece dolaşmaya gelmiştik. Anlayacağını biliyorum. Daha sonra yine gelip dolaşacağız. Her şey bizi burada bekliyor olacak. (Vurgusunu söyleyin ve cevap vermesini bekleyin.) Yarış arabasını almamızı istediğini biliyorum. Tüm dükkânı eve götürmeyi isterdin. Fakat bugün sadece dolaşıyoruz. Şimdi ise gitme zamanı.”

  Bu gezintilere dolaşmak adını verdikten üç ya da dört ay sonra, çocuğunuzun tepkisi daha olumlu ve güven verici olacaktır. Dolaşmak kelimesi bir yerlere gitmenin bir şeyler almak manasına gelmediği fikrini pekiştirir

     herrenk.comBu haberi : 2899 kişi okudu.
Arkadaşına Gönder  Yazdır
Ana Sayfa   |  Dua   |  Medya Köşesi   |  Videolar   |  Firmalar   |  Ziyaretçi Defteri
Herrenk.com:Pratik Bilgi, Sağlık, Yemek Tarifleri, Elişleri, El örgüsü, Eğitim, Ev yapımı ürünler, Çay Saati
© 2010 - www.herrenk.com Tüm Hakları Saklıdır. Sitenizde bağlantı linkleri verilip ve kaynak gösterilerek sitemizden alıntı yapılabilir.
WEB YAZILIM:TEKNODEVA Ankara Web Tasarım, Web Yazılım, web tasarım
Firmalar