Ana Sayfam Yap | Sık Kullanılanlara Ekle | Mail 

     
   
   
YEMEKLER
Üye Girişi
En Çok Gezilenler
Kırmızı Mercimek Ezmesi Salatası
Bu leziz salatayı özel arkadaş menüsü için hazırlamıştım. Mercimek köftesine benzeyen bu salatayı denediğinizde vazgeçemeyeceğinizi düşünüyorum. Özellikle yoğurtlu sosu ile yaz..
Nişastalı Börek
Bu böreği bayram sabahı kahvaltı için misafirlerime yapmıştım. Sıcacık ikram edebilmek için sabah erkenden kalkıp yapmıştım. İkinci kez yapışımda yine misafirlerime, ama bu sefer...
Kağıt Kebabı
Bir yemek kağıda sarılıp, fırına girince bu kadar mı güzel olur? Bu kadar mı enfes kokar diyorum ve başka..
Bize Ulaşın
Anne ve Babalara
Kapkara
24.6.2010 - 18:36

Kaseyi rengarenk boyayacak, üstüne yazın gittikleri denizden getirdiği deniz kabuklarını yapıştıracak, en sonunda hepsini vernikle parlatıp anneler gününde annesine hediye edecekti.

  Hayalindeki kase ile meydana çıkarmaya çalıştığı şeyin birbirine benzememesinden canı sıkılmıştı ama yine de bir şeylerin ellerinde oluşuyor olmasından haz duyuyordu. İyi kötü,bir iş üstünde ilerlemekten memnundu.

  Bir ara babasının kendisini seyrettiğini fark etti. Babası bu çalışmasından hoşlanmıştı herhalde. Çocuk belli belirsiz bir gurur duydu.

  Baba yerinden kalkıp oğlunun yanına gitti. Çocuk sevindi. Babasının, başını okşayıp “Aferin oğluma… Ne kadar güzel oluyor!” demesini bekledi. Göz ucuyla babasına bakıyor, gururla gülümsüyordu.

  Az sonra gülümsemesi donuverdi dudaklarında. Babası elinden fırçayı hiddetle alıp “Beceriksiz herif!” diye bağırdı. “Oldu mu bu şimdi !... Ziyan ettin kaseyi!” Çocuk ne yapacağını şaşırmışken baba emir verdi: “Kalk oradan ! ”

  Baba, çocuğun oturduğu yere geçip fırçayı suda yıkadı ve toprak kaseyi yeniden boyamaya başladı. Çocuğa da “Seyret! “ dedi. “Seyret de nasıl yapılacağını öğren! ”

  Çocuk, elleri arkasında, başı önünde, yanakları kıpkırmızı, kaseyi boyayan babasını seyrediyordu. Çok korkmuş ve kırılmıştı. Kendine güvenini bir anda kaybetmişti. Kanatları kırılmış bir minik kuş gibiydi. Kendisini ne kadar ağırlaşmış hissediyordu. Demek ki kanatları kırılınca böyle oluyordu kuşlar.

  Baba elinde fırça, oğlunun geleceğini boyayıp duruyordu, kapkara…

 

Önerilen Kaynak:

Çocuklarda ve gençlerde ahlak ve karakter eğitimi

R:Ş:Apuhan

Bu haberi : 2157 kişi okudu.
Arkadaşına Gönder  Yazdır
Ana Sayfa   |  Dua   |  Medya Köşesi   |  Videolar   |  Firmalar   |  Ziyaretçi Defteri
Herrenk.com:Pratik Bilgi, Sağlık, Yemek Tarifleri, Elişleri, El örgüsü, Eğitim, Ev yapımı ürünler, Çay Saati
© 2010 - www.herrenk.com Tüm Hakları Saklıdır. Sitenizde bağlantı linkleri verilip ve kaynak gösterilerek sitemizden alıntı yapılabilir.
WEB YAZILIM:TEKNODEVA Ankara Web Tasarım, Web Yazılım, web tasarım
Firmalar