Ana Sayfam Yap | Sık Kullanılanlara Ekle | Mail 

     
   
   
YEMEKLER
Üye Girişi
En Çok Gezilenler
Kırmızı Mercimek Ezmesi Salatası
Bu leziz salatayı özel arkadaş menüsü için hazırlamıştım. Mercimek köftesine benzeyen bu salatayı denediğinizde vazgeçemeyeceğinizi düşünüyorum. Özellikle yoğurtlu sosu ile yaz..
Nişastalı Börek
Bu böreği bayram sabahı kahvaltı için misafirlerime yapmıştım. Sıcacık ikram edebilmek için sabah erkenden kalkıp yapmıştım. İkinci kez yapışımda yine misafirlerime, ama bu sefer...
Kağıt Kebabı
Bir yemek kağıda sarılıp, fırına girince bu kadar mı güzel olur? Bu kadar mı enfes kokar diyorum ve başka..
Bize Ulaşın
Sağlık
Okul Malzemelerindeki Tehlike
Güvenli çocuk ürünü nedir? Okul malzemelerindeki kanser riski söylendiği kadar büyük mü? Bu durumu nasıl anlayacağız? gibi sorular, sorunlar ve nacizane bu konuda bildiklerim. Rengarenk kalemler, kalem kutuları, ilginç kırtasiye malzemeleri, çantalar, beslenme çantaları, beslenme kapları... Hangimizin okul döneminde hayallerinde öyle veya böyle yer almadı ki. Belki kimimiz istediğimiz alınmadı diye gözyaşı bile döktük. Sonuçta bir şekilde büyüdük. Sonra zaman su gibi akıp, geçti. Bizler büyüdük ve..

Devamı...

Sağlıklı Pişirme Yöntemleri/Teknikleri
Dünyada ne kadar insan varsa bir o kadar da mutfağa dair gıdaları pişirme teknikleri var diye düşünüyorum. Çoğu toplumun geleneklerini mutfaktan ayrı tutamayız. Au graten, ograten veya graten olarak da bizim ülkemizde bilinen yemek pişirme tekniği Türk mutfağına ait olmayan bir pişirme tekniği. Bilindiği üzere..

Devamı...

Gıdanın Bozulduğu Nasıl Anlaşılır?
Bozulan bir gıdanın yapı, görünüş, renk, tat ve kokusunda çeşitli fiziksel ve kimyasal özelliklerinde değişmeler meydana gelir. Bu değişmeler bir taraftan gıdayı yenilemez hale getirerek ekonomik yönden kayıplara neden olurken diğer yandan da gıdayı sağlık açısından zararlı ve riskli hale getirebilirler...

Devamı...

İftarda Bal
Ramazanda tatlı ve şeker ihtiyacını karşılayabilecek en sağlıklı gıda bal. Dünyanın çeşitli yerlerinden elde edilen ballar özellikle tat ve aroma açısından büyük farklılıklar göstermektedir. Bunun en önemli sebebi, farklı bitkilerden, farklı iklim şartlarında...

Devamı...

Gazlı İçecekler, Enerji İçeceği, Meyve Suları,
Bir de enerji içecekleri olarak bilinen asrımızın son keşiflerinden biri var. Bu içecekler şekerin yanı sıra kafein gibi yüksek oranda uyarıcı maddeler içeriyor.

Devamı...

İNTERNET BAĞIMLILIĞI
İnternet bağımlılığı kavramı, alkol veya nikotin gibi nesne düzeyinde bir bağımlılıktan ziyade, kontrolden çıkmış bir dürtüyle, kişinin sürekli sanal alem aktiviteleriyle meşgul olması anlamına gelir.

Devamı...

Birçok Hastalığın Doğal Tedavisinde Balık
Balıkta bulunan Omega-3 yağ asitleri diyabetlilerde kullanılan insülinin işlevini artırmaktadır. Omega-3 yağ asitleri kanın beyin damarlarında rahatça dolaşmasını sağlayarak migren tipi ağrıları önlemektedir.

Devamı...

Sağlık Pınarı Vitaminlerimiz
..“vita” (yaşam) anlamına gelen...Vitaminler yağda ve suda eriyenler olarak iki gruba ayrılır. Kalbe yararlı olan HDL kolesterol oranını yükseltip, zararlı olan LDL kolesterolünü azaltır. Kandaki.. Süt, peynir, taze ve kuru sebzeler, bira mayası, koyun eti, yumurta, ceviz, fındık, ekmek, balık, patates, dana eti, salatalık, sakatat, badem, sığır eti, un.

Devamı...

Siz Hiç Çikolata, Şekerleme Ağacı Gördünüz mü?
Nişasta bazlı şekere aman dikkat! ..çok da masum olmayan bir şeker cinsidir. Çünkü insülin direncini tetikleyere..

Devamı...

Sağlıklı Beslenmenin Altın Kuralları
İki tip insan vardır: Biri mutluluktan yiyen. Diğeri mutsuzluktan.Vücudun ihtiyacı olan şey şifadır.Hayatımızı basit altın kurallarla daha sağlıklı hale getirebiliriz.Bir de sağlıklı yaşamın altın sözleri niteliğindeki şu sözleri

Devamı...

Yaşanan Ani Hava Değişikliklerine Dikkat!

Devamı...

Kışın İlaç Niyetine Yenilebilecek Meyve: İNCİR
"Adeta doğanın en mükemmel meyvesi" olarak bahsedildiğini belirten...meyvelerde ve sebzelerde bulunan antioksidanların insanları birçok hastalıktan koruduğuna inanılmaktadır.

Devamı...

Sütün Yeni Bir Faydası Daha Bulundu
sonuçlara göre, insanların süt ve süt ürünleri tüketiminde aşırıya kaçmamaları gerekiyor.

Devamı...

Evliliğin İlk 5 Yılında Alınan Hızlı Kiloların Sebebi nedir?

Devamı...

Yaşantımızdaki Renkli Kirlilik
Ancak hikâye bu kadarla bitmiyor. Her güzel şeyin gereğinden fazla ...Peki, karamsar renklerin birleştiği tablo için ...Doğaya atılan ...açarak ölmelerine neden olur.

Devamı...

Dondurulmuş Gıdalarda ki Olmazsa Olmaz Kurallar
Mevsiminde dondurulan ve bir sonraki mevsimde taze tüketime olanak ... Dondurulmuş besinlerin saklama süreleri, derin ... Gıdaları dondururken, dondurma işleminin ...

Devamı...

’’EKMEK ŞİŞMANLATMAZ’’

Devamı...

Çocuk ve Uyku Zamanı
Çocuğum akşamları uykuya direniyor! Ne Yapmalıyım?

Devamı...

Çocuklar İçin Oyun Hamurunun Yapılışını Merak Ediyor musunuz?
Çocukların yaratıcılıklarını geliştirebilmeleri hoşça vakit geçirebilmeleri ve parmak uçlarındaki ince kasların yani ince motor becerisinin gelişebilmesi için, çocuklar el oyunlarıyla tanıştırmak gerekir.

Devamı...

Kabızlık İçin Bir Günlük Diyet

Devamı...

 Sayfalar : 1 2
Ana Sayfa   |  Dua   |  Medya Köşesi   |  Videolar   |  Firmalar   |  Ziyaretçi Defteri
Herrenk.com:Pratik Bilgi, Sağlık, Yemek Tarifleri, Elişleri, El örgüsü, Eğitim, Ev yapımı ürünler, Çay Saati
© 2010 - www.herrenk.com Tüm Hakları Saklıdır. Sitenizde bağlantı linkleri verilip ve kaynak gösterilerek sitemizden alıntı yapılabilir.
WEB YAZILIM:TEKNODEVA Ankara Web Tasarım, Web Yazılım, web tasarım
Firmalar