Ana Sayfam Yap | Sık Kullanılanlara Ekle | Mail 

     
   
   
YEMEKLER
Üye Girişi
En Çok Gezilenler
Kırmızı Mercimek Ezmesi Salatası
Bu leziz salatayı özel arkadaş menüsü için hazırlamıştım. Mercimek köftesine benzeyen bu salatayı denediğinizde vazgeçemeyeceğinizi düşünüyorum. Özellikle yoğurtlu sosu ile yaz..
Nişastalı Börek
Bu böreği bayram sabahı kahvaltı için misafirlerime yapmıştım. Sıcacık ikram edebilmek için sabah erkenden kalkıp yapmıştım. İkinci kez yapışımda yine misafirlerime, ama bu sefer...
Kağıt Kebabı
Bir yemek kağıda sarılıp, fırına girince bu kadar mı güzel olur? Bu kadar mı enfes kokar diyorum ve başka..
Bize Ulaşın
Anne ve Babalara
İlk Hata
27.6.2010 - 00:33

Bisikletinden düşerek yaralanan çocuk, acı içinde kıvranarak eve döndüğünde annesinin öfkeli çıkışması ile karşılaştı: “Sen galiba bu bisikletin üzerinde duramayacaksın! Dün de düşmüştün… Daha önce de!...”

  “Kırıp dökmeden oynayamaz mısın?” “geçen sefer de saçma sapan bir soru sormuştun! “ “Sen küçüklüğünden beri düzensizsin…” “Bakalım bir gün üstüne dökmeden yemek yiyebilecek misin?” gibi suçlamalar çocuğun beceri sistemini dağıtır, onu daha da şaşırtır, onun kendine olan güvenini sarsar, onu kendisi hakkında şüpheye düşürür.

  Çocuk asla önceki hata ve acemilikleri ile birlikte anılmamalıdır. Esas olan her hatanın ilk defa yapılıyormuş gibi karşılanması ve olumlu bir yaklaşım gösterilmesidir. Bu yaklaşımın ölçüsü de basittir. Size böyle bir durumda nasıl davranılmasını istiyorsanız siz de çocuğunuza öyle davranın. İki yılda iki defa pişirirken yemeğini yakan bir anne “Yakmadan yemek yapamaz!” suçlamasını ağır bulmaz mı?

  Çocuklarınıza bize davranılmasını istediğimiz gibi davranmak bir çok problemi çözecek bir tedbirdir. Hangimiz kaldırımın kenarında yürümekte ısrar ettiğimiz için sokak ortasında ensemize bir tokat yemek isteriz?

Çözümlemeler

Bu haberi : 2360 kişi okudu.
Arkadaşına Gönder  Yazdır
Ana Sayfa   |  Dua   |  Medya Köşesi   |  Videolar   |  Firmalar   |  Ziyaretçi Defteri
Herrenk.com:Pratik Bilgi, Sağlık, Yemek Tarifleri, Elişleri, El örgüsü, Eğitim, Ev yapımı ürünler, Çay Saati
© 2010 - www.herrenk.com Tüm Hakları Saklıdır. Sitenizde bağlantı linkleri verilip ve kaynak gösterilerek sitemizden alıntı yapılabilir.
WEB YAZILIM:TEKNODEVA Ankara Web Tasarım, Web Yazılım, web tasarım
Firmalar