Ana Sayfam Yap | Sık Kullanılanlara Ekle | Mail 

     
   
   
YEMEKLER
Üye Girişi
En Çok Gezilenler
Sökme Şapka
Sökme bere modelini normal kalınlıkta bir iple, iki kat yaptığımızda çok daha güzel bir bere ortaya çıkıyormuş. Bu tavsiye tuhafiyedeki bayandan. Ben de bu tavsiyeye uyarak bereme bu şekilde başladım.
Nişastalı Börek
Bu böreği bayram sabahı kahvaltı için misafirlerime yapmıştım. Sıcacık ikram edebilmek için sabah erkenden kalkıp yapmıştım. İkinci kez yapışımda yine misafirlerime, ama bu sefer...
Kırmızı Mercimek Ezmesi Salatası
Bu leziz salatayı özel arkadaş menüsü için hazırlamıştım. Mercimek köftesine benzeyen bu salatayı denediğinizde vazgeçemeyeceğinizi düşünüyorum. Özellikle yoğurtlu sosu ile yaz..
Bize Ulaşın
Örgü Oyuncak Yapımı
Örgüden Kedi Yapımı
04.12.2012 - 12:15

ÖRGÜDEN KEDİ YAPIMI

Değişik örgü modelleri&örnekleri 2012

Okuldan her dönüşte yolumuz üzerindeki her kedi için ‘Ay ne kadar tatlı. Anne bahçeli bir evimiz olsa izin verir misin? Üşüyor mudur?’ gibi sorularla, nerdeyse elinden gelse bütün sokak kedilerini eve alıp, beslemeyi düşünen küçük kızım için evde olan sakallı iple bu kediyi yaptım.

Sakallı kahverengi iple yaptığım şiş örgü kedi yapımı. Bir adet sakallı ip yumağı gidiyor. Vücudunu 45 düz örgü ile, Başını 25 adet ilmekle, kuyruğunu ise 15 adet ilmekle başladım.

Vücut-45 ilmek=22 cm. ördüm.

Baş-25 ilmek= 19 cm. ördüm.

Kuyruk-15 ilmek= 16 cm. ördüm.

Bu şekilde üç parça şeklinde hazırladıktan sonra dikme işlemine geçtim. Dikme işleminde resimlerdeki yolu izleyerek yaparsanız, eminim ortaya çok güzel örgüden kedi çıkacaktır.

İlk önce vücudunu diktim. Dört kenarını üçgen yaparak diktim.

Bu şekilde kedinin ayak kısımları oluşmuş oldu. Karın kısmı için ortada bir miktar boşluk bıraktım. Örgüyü çevirdim.

Buradan elyafı doldurduktan sonra diktim.

Daha sonra kedinin baş kısmı için; buraları tıpkı vücudunda yaptığım gibi küçük üçgenler şeklinde dikerek, kulaklarını oluşturdum.

Parçanın bir kenarını dikdörtgen şeklinde katlayıp,

karşılıklı kenarlarını diktim.

Üst kısımdaki karşılıklı iki kenarda bir miktar pay bırakarak. Kedinin başının arka kısmına denk gelecek, dikilmemiş boşluktan elyafı doldurarak sonrasında burayı diktim.

Kuyruğuda diktikten sonra dikiş yerinin belli olmaması için ters çevirdim. Sonra elyafla doldurdum.

Kedinin vücuduna baş kısmını diktim. Baş kısmını dikerken arka kısmından dikişle biraz şekillendirdim. Hem de sağlamlaştırdım.

Kuyruğu ve gözleri dikerek örgü kedi yapımını tamamladım. Ben kırtasiye ve tuhafiyelerde satılan gözler yerine düğme dikmeyi tercih ettim. Artık bu aşamada tercih sizin.

KOLAY GELSİN...

Bu haberi : 12495 kişi okudu.
Arkadaşına Gönder  Yazdır
İsminiz *
Başlık *
Yorumunuz *

 


harf daha yazabilirsiniz.
Onay Kodu:
Onay Kodu Doğrulama *
  

Yorumlar
Yorumlayan: şüheda Tarih: 15.01.2014 - 22:11

ye bu kediler çok güzel oluyor ben çocuk gelişiminde okuyorum hocam dolgu oyuncak istedi bende bu kedıden yapmayı düşünüyordum yardımız için teşekkürler
Ana Sayfa   |  Dua   |  Medya Köşesi   |  Videolar   |  Firmalar   |  Ziyaretçi Defteri
Herrenk.com:Pratik Bilgi, Sağlık, Yemek Tarifleri, Elişleri, El örgüsü, Eğitim, Ev yapımı ürünler, Çay Saati
© 2010 - www.herrenk.com Tüm Hakları Saklıdır. Sitenizde bağlantı linkleri verilip ve kaynak gösterilerek sitemizden alıntı yapılabilir.
WEB YAZILIM:TEKNODEVA Ankara Web Tasarım, Web Yazılım, web tasarım
Firmalar